Nieuwsbrief WEN Stap voor Stap januari 2016

Dit jaar gaan we met WEN echt los. We grijpen kansen om te besparen. Zo hebben diverse dorpsgenoten al ervaren dat hun subsidieaanvraag voor besparingsmaatregelen al binnen drie dagen een positieve reactie van de gemeente opleverde. Zij kunnen aan de slag met maar liefst 75% subsidie. Er liggen gouden kansen voor ondernemers.

Daarnaast gaan we investeren in groene energieopwekking. De overheid heeft recent een aantal stimulerende maatregelen genomen om bijv. opwekking van zonnestroom op grote daken etc. aantrekkelijker te maken. Zo kunnen we collectief eigen groene stroom opwekken. We onderzoeken de mogelijkheden voor windenergie en voor biogaswinning met monovergisting. Je kunt de ontwikkelingen en de ervaringen van leden volgen op deze site. Door lid te worden van WEN kun je meepraten en meebeslissen over de collectieve maatregelen die we als dorp gaan nemen.

Groene energie via Noordelijk Lokaal Duurzaam levert geld op.

Voel jij voor gebruik van lokaal opgewekte groene stroom en gas? Dat kan door je aan te sluiten bij ‘ons eigen’ energiebedrijf Noordelijk Lokaal Duurzaam.

Samen met de energie coöperaties in Friesland, Groningen en Drenthe, is WEN namelijk mede-eigenaar van dit coöperatieve energiebedrijf.  Noordelijk Lokaal Duurzaam koopt en verkoopt in Noord Nederland opgewekte groene energie. Tegelijkertijd ondersteunt het daarmee lokale initiatieven voor versterking van de leefbaarheid.

Zo levert elke Wijnjewouder aansluiting het dorp jaarlijks € 75,- op om te investeren in projecten op energie-, sociaal- of educatief gebied. Dat geldt trouwens ook voor klanten buiten ons dorp die bij hun aansluiting melden WEN te willen steunen. Dus het loont om ook familie en vrienden te motiveren hun energie in te kopen bij Noordelijk Lokaal Duurzaam.

Ga eens na, 200 aansluitingen leveren ons dorp jaarlijks maar liefs € 15.000,- op. Daar kunnen we samen prachtige dingen mee realiseren! Hoe aantrekkelijk en duurzaam is dat? De tarieven zijn zeer concurrerend en de overstap is heel eenvoudig omdat Noordelijk Lokaal Duurzaam alles voor je regelt. Kijk maar eens op www.noordelijklokaalduurzaam.nl

Besparen en opwekken zonder eigen geld

Als je graag je huis wilt isoleren en zelf energie wilt opwekken en je hebt daarvoor geen eigen geld, dan kun je als WEN lid deelnemen aan het provinciaal experiment ESCO.

Het is een woningabonnement voor energiebesparing. Je huis wordt volledig geïsoleerd en alle mogelijkheden om zelf energie op te wekken worden toegepast. Als abonnee betaal je gedurende een vast aantal jaren de prijs van je huidige energierekening. Meer weten?

 WEN zoekt versterking voor de communicatie

De WEN ambitie is een flinke uitdaging zeker ook op het vlak van communicatie. Daarom willen we graag ondersteuning van een dorpsgenoot met professionele ervaring in pr en communicatie. Kun jij ons misschien helpen? Bel met Janny Janssen 480562.

 Nog geen WEN lid?

Meld je dan gauw aan zodat je mee kunt praten en beslissen over de groene toekomst van Wijnjewoude. Het lidmaatschap van de coöperatie is voorlopig gratis, totdat de leden bepalen dat er wel contributie geheven gaat worden. Want bij WEN maken de leden de dienst uit. Je lidmaatschap kun je aan anderen uitdragen via de WEN raamsticker. De sticker heeft geen lijmlaag, maar hecht vanzelf op een gladde ondergrond binnen- of buiten.

 

 

1 reactie

Plaats een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *