Verbruikscijfers Wijnjewoude geactualiseerd

Om te zien of we een beetje op koers liggen, houdt WEN elk jaar de verbruikscijfers bij van ons dorp en vergelijkt die met de hele gemeente Opsterland. Inmiddels zijn de data van 2015 bekend en ook de voorlopige cijfers van 2016. Het beeld is bemoedigend.

Zo is het totale elektriciteitsverbruik (particuliere plus zakelijke aansluitingen) van 2008 tot 2015 gedaald met 4% en in 2016 verder gedaald met nogmaals 4%. In heel Opsterland steeg het verbruik van 2008 tot 2015 met 5% en was er afgelopen jaar een daling van 1%. Binnen ons dorp doet de daling zich vooral voor in de bebouwde kom (waar de speciale subsidieregeling van kracht is geweest) en in het buitengebied west.

Ook het gasverbruik daalt gestaag. Sinds 2008 met ruim 23% in Wijnjewoude en met 11% in heel Opsterland. Alleen al in het jaar 2016 was de daling 2% in Opsterland, 4% in Wijnjewoude en zelfs 6% in de bebouwde kom van het dorp.

Het aantal adressen in Wijnjewoude waar energie wordt opgewekt met zonnepanelen is in drie jaar tijd meer dan verdubbeld: van 28 naar 71. Lees: minstens 71, want zonnepanelen op adressen met een analoge meter worden vaak niet geregistreerd en tellen dus niet mee.

De CO² uitstoot in Wijnjewoude is vorig jaar gedaald met 4%. Sinds 2008 daalt de uitstoot nu voor het achtste jaar op rij, in totaal met 15%. De grootste daling zien we binnen de bebouwde kom (subsidieregeling!): vorig jaar -5% en sinds 2008 -24%.

Totalen
Het totaal jaarverbruik elektriciteit in Wijnjewoude is nu ca. 5,1 mln Kwh (was in 2011 nog 5,7 mln Kwh).
Het totaal jaarverbruik gas in Wijnjewoude 1,9 mln m³ (was in 2011 2,1 mln m³).

De echte cijferliefhebber kan zijn hart ophalen door verder te lezen in feiten en cijfers.

Plaats een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *